Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

İznik'e Hoş Geldiniz

   

Hakkımızda...

Merhaba;
   "Bilgi paylaştıkça çoğalır" sözünden yola çıkarak, "İnsan geçtiği yollarda izler bulmalı, geçerken de izler bırakmalıdır" düşüncesi ile başlanmış bu sitenin yapılış hikayesini, siz web dostlarıyla paylaşmayı uygun gördüm.
Zaman zaman bir kentin geçmişi ile ilgili kaynaklar arayıp bulamadığımızda hayıflandığımız çok olmuştur. İleriki nesillere böyle bir imkan sunmak, sorumluluk duyan bir kişi olarak beni bu sitenin hazırlanmasına yöneltmiştir. Gayem daha önceleri yayınlanmış belgelerin eksiklerini gidermek, değişen İznik'i ileriki çağlara taşımaktır. Sitemin; turizm danışma rehberi, yıllık, fotoğraflarıyla belgesel, yazılı bölümleriyle de dün ve bugünü yarına taşıma işlevlerini yerine getirebileceğini umuyorum. Ayrıca farklı ilgi alanlarına sahip insanlara da bir çok hizmeti birlikte sunmak imkanı sağlaması açısından bir boşluğu dolduracağını umuyorum. İznik'in eksiklerini gidermek iddiası elbette bu siteyle tamamlanmış olmayacaktır. Zira İznik'in sorunlarına çözüm için henüz el atılmamış birçok husus var. Eğer bu çalışma İznik ve İznikli adına bir işlev görecekse bunun hazzı İznik ve kendini İznikli hissedenlere ait olmalıdır. Sitemin şu anda Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Japonca bölümleri çalışmakta. Bu bölümlerden sonra sırasıyla Rusça ve İtalyanca bölümlerine de burada yer vereceğim.
   Bu site, kişisel bir site olmaktan çok,"gerçek bir İznikli olma" yolunda atılmış önemli bir adım olarak düşünüyorum. Uzun bir süredir market işi ile uğraşan bir kişi olarak, böyle bir siteyi yapmak benim için önceleri ulaşılmaz bir fikirdi. Zamanımı daha iyi bir şekilde değerlendirmek üzere aldığım bilgisayarımla bu günlere gelmek, o günler için bir hayaldi. Ama kişinin sadece istemesi ve gayret sarf etmesi her şeyi başarma imkanı veriyor. Bu konuda hiç bir bilgim yoktu. İznik'te bu konuda kimseden yardım alamadım. Hangi programları kullanacağımı bile bilmiyordum. İnternetten tanıdığım bir arkadaşın teklifi üzerine bu işe başladım. Onlarca programı aradım buldum. Günlerce uğraşarak programları kullanmayı öğrendim. Hem de yabancı dilim olmadan. Bunlar masal değil. Bunlar günümüzde internet teknolojisini kullanan herkesin yapabileceği şeyler. Bunlar İnternetin bir gerçeği. Günümüzde ücretleri yükseltilen, girilmesini engellemek için her türlü çaba sarf edilen internetin. Ama internet var ve bundan sonrada olacak. Tüm kısıtlamalara rağmen. İnterneti kullanın ve kullandırın. Yıllardır bilim ve teknolojide önü kesilen ülkemizin geleceği buna bağlı olarak görüyorum. Yeniliklere açık olun. Bu sektörde Türk insanı hak ettiği yeri bulmak zorunda. İnternetin yalnızca satanizm ve terör olmadığını anlamak ve anlatmak zorundayız.
  Buradan; Sorty, Sugar_boy, Yosun, Su, Blu_Eyes, Muci, Tusinami, Afra, buzdağı, Baron, Zekican, Bamela nick'li arkadaşlara:) Özellikle teknik yardımından dolayı Aziz ve Yasin kardeşime, Brothers Cafe'ye (Ahmet, Cumhur ve Yunus Kardeşime), zeka küpü kardeşim Evren Kutlu'ya, ufkumuzu açan HEM.Müdürümüz Sn.İsmail AKTAŞ'a keskin zekasını benden esirgemeyen Erkut kardeşime, yeğenim Gökhan'a, Sn. Hüseyin KURTAY'a, Sn. Oğuz BAYAZIT'a, İznik'le ilgili araştırmaları için Sn. Recep BOZKURT'a, Sn. Ramazan ŞAHİN ve iş arkadaşlarına, bir ilki yaşatan (Eski) Emniyet Amirimiz Sn.Yüksel YAZGI'ya, son olarak ve en önemlisi bana en büyük desteği veren, beni İZNİK dışına taşıyan, dünyaya açan "GÖNÜL DOSTLARI" na ve o "özel" İznikli arkadaşıma sonsuz teşekkür ederim.

İZNİK için seve seve;

Karşılaştığım tüm zorluklara rağmen, bu siteyi daha da güzele, daha da mükemmele doğru götürmek için elimden geleni yapmaya kararlıyım. İlk başlarda İznik'ten destek bekledim fakat olmadı. Yedi yılın sonunda İlgili makamlarda görev değişikliği sonunda verilen destek ile daha ayrıntılı ve daha mükemmel bir site yaratmanın yolu açıldı. Bazı Kişi ve kurumların beni amatör olarak görmeleri değişik bir bakış açısı. Amatörlük, benim dükkanımın tabelasında "Hayri Market" yazmasından dolayımıdır, bilemiyorum ama ben amatör olmaktan gurur duyuyorum. Böyle bir sitenin tüm ağırlığını tek başına çekmenin ne olduğunu bazıları bilmiyor alabilir, benim düşüncelerimi, tekniğimi, sayfalarımı ve bilgilerimi tenkit edenler de olabilir. Ben, sıfırdan başlayarak bu günlere kadar geldim. Ve hiçbir konuda da iddiam yok.
Sitemin ziyaretçi defteri benim en büyük gurur kaynağım. Ayrıca buraya not yazmakla kalmayıp, sadece merak ettiklerinden dolayı bizzat İznik'e gelip benimle tanışan, bir acı kahvemi içen onlarca kişiyle tanışmak ayrı bir sevinç kaynağı. Bu site sayesinde İznik dışında yaşayan, pek çok İznikli arkadaşla tanışma imkanı yakaladım. Pek çok gönül dostları tanıdım. İşte benim kazancım bunlar. Şu an sitemiz daha bitmedi, birçok sayfa yazı ve birçok resim yerleştirildi. Site zamanla tamamlandığında sanırım bunlar iki veya üç katına çıkacak. Ellerinde İznik ile ilgili bilgi ve belge bulunan kişilerin destekleri benim için çok önemli. Zamanla İznik'le ilgili tüm bilgiler burada bulunacak ama biraz sabır lütfen...  
Sitemizi izlemeye devam ediniz. Sizi ilgilendiren bir konuyu muhakkak bulacaksınız..

Hayri Şen
Beyler Mah.M.Davarcı Sok.Konak Meydanı İznik/Bursa
0224 757 41 78
0532 558 94 44

hayrisen@iznik.gen.tr
izniklibakkal@hotmail.com

Dükkan Kroki     Hayri Market

 

 

..:: Kısa Kısa ::..

  12.04.2006 tarihinde Ankara'da BAŞBAKANLIK BİNASI KONFERANS SALONU' nda yapılan İNTERNETİN 13. DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ' e Davet edilmek bir İznikli olarak beni müthiş gururlandırdı. İnternet Üst Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Mustafa Akgül tarafından bizzat davet almamız olayın farklı bir yüzü oldu. İznik'in İnternet dünyasındaki yeri ve Sitemizin kuruluş hikayesinin anlatıldığı "TURKİYE İNTERNETİNDEN MANZARALAR" adlı panelde konuşmacı olarak ERDAL TANIL (TID), TURHAN MENTEŞ (TBD), PAUL DOANY (TT), BİNALI YILDIRIM (ULAŞTIRMA BAKANI), Fehmi Koru (Yeni Şafak), Hayri Şen (iznik.gen.tr), Bülent Gönenç, (childtex.com), Tulin Akın (tarımsalpazarlama.com), Yusuf Andiç (icafe), Emre Ceyhan (sirkethaberleri.com), Melih Ödemiş (yemeksepeti.com), Dr. Dilek Cindoğdu (Bilkent Üni.) yer aldılar.

  Sitemizi başarısı kitaplara konu oldu. Sn.Vedat Akman'ın kaleminden, Hayat yayınlarından çıkan "Türkiye'den Başarı Öyküleri" adlı kitapta sitemiz konu olmuştur. Bir çok yazılı basında adımızdan söz edilmesine rağmen, ilk kez bir kitapta yer almak bizler için gerçekten onur verici bir olaydır. Değişik bir bakış açısı ile kaleme alınan bu kitabı herkese tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

Sayfanın son değiştiriliş tarihi:

Yukarı Çık

  

Copyright © İznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   İyad   Kurucu Üyesidir