Yapılan Başarılı Çalışmalar Başkan Eryılmaz'a Ödül Kazandırdı
2014-03-19 00:00:00

"Bursa'ya Değer Katanlar" ödül töreninde İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, ilçenin Turizm ve Tanıtımına yönelik başarılı çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü.

Şehrengiz Dergisinin bu yıl ilkini düzenlediği "Bursa'ya Değer Katanlar" ödül töreninde İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, ilçenin Turizm ve Tanıtımına yönelik başarılı çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü.

Makale, araştırma,inceleme, röportaj ve haberlerle şehir kültürüne katkı sağlayan Şehrengiz Dergisi 5'inci yaşında düzenlediği Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı bir törenle sahiplerine teslim ederek karşıladı.
625 yıllık tarihi mekân Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreni, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ, UÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, belediye başkanları, akademisyenler, dergiye emek vermiş onlarca yazar ve seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla yapıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Şehrengiz Dergisinin Genel Koordinatörü İbrahim Öge yaptı. Öge yaptığı konuşmada " Biz bugün Şehrengiz Dergisinin 5. yaşı nedeniyle "Bursa'ya Değer Katanlar" ödül törenini hazırladık. Özellikle Ördekli Kültür merkezinde yapmamızın sebebi ise tarihi ipek yolu üzerindeki bir mekan olması ve burada buluşmanın çok anlamlı olacağını düşünerek yaptık. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim" dedi.

Sunuculuğunu Yrd. Doç. Dr. İbrahim İmran Öztahtalı'nın yaptığı gecede, başarılı çalışmaları dolayısı ile ödül alan pek çok isim sahnede ödüllerini alırken, İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, 2004 yılından bu güne kadar ilçenin tanıtımına yönelik yaptığı başarılı çalışmaları dolayısı ile ödüle layık görüldü. 

Panaroma Bursa 1326 Müze projesiyle Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Cumalıkızık Köyü'ndeki koruma çalışmaları için Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Misi Köyü Koruma ve Yaşatma Projesi nedeniyle Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İnegöl'deki tarihi ve kültürel çalışmaları nedeniyle İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tarihten Günümüze Yenişehir Sempozyumu nedeniyle Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil  ve Gemlik'teki sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle Refik Yılmaz gibi pek çok kişinin ödül aldığı gecenin sonunda Şehrengiz dergisine 5 yıl boyunca, haber, yorum, makale, görüş, araştırma yazılarıyla katkı sağlamış 54 yazar, gazeteci, akademisyen ve araştırmacılara da birer teşekkür belgesi ile kalem hediye edildiKaynak: Admin

URL: www.iznikdefteri.org/haber-1987-yapilanbasariligalismalarbaskaneryilmazasdulkazandirdi