Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

İznik'e Hoş Geldiniz

   

İznik'te Güncel... İznik Yağlı Güreşleri 2009 Yılı     2010 Yılı   2011 Yılı
 

3.İznik Yağlı Güreş Şenlikleri

22 Temmuz 2011

İznik Muhtarlar derneğinin organizasyonu ile üçüncüsü düzenlenen geleneksel İznik Yağlı güreşlerinde onlarca onlarca güreşçi, er meydanında kıyasıya mücadele etti.
Akp Bursa Millet Vekilleri İsmail Aydın, Kemal Ekinci’nin yanı sıra İl Özel İdaresi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Musa Aydın, İznik Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, Boyalıca Belediye başkanı Ali Çil, Elbeyli Belediye Başkanı Şakir Yıldız, Sivil toplum kuruluşları ve kalabalık bir halk topluluğunun katıldığı güreş müsabakasında güreşçilerin kıyasıya mücadelesi görülmeye değerdi.
Güreşlerin hakemliğini Güreş İl Temsilciliğinin görevlendirdiği hakemler tarafından yönetildi. İzleyenler gün boyu devam eden yağlı güreş turnuvasını ilgiyle izledi.
İznik Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen ve organizasyon sorumluluğunu İznik spor Güreş Takımı Sorumlusu Orhan Yavaş’ın üstlendiği turnuvada Kırkpınar Başcazgırı İznikli Pele Mehmet lakaplı İznikli Mehmet Tura yaptı.
Geçen senenin Güreş ağası Rıfat Kara’nın Yurt dışında olmasından dolayı katılmadığı Ağalık ihalesini Kırık Zeytinciliğin sahibi İsmet Kırık 30,00 TL ile alarak ağalığı kimseye bırakmadı.
İznik Yağlı Güreş Turnuvasının Başpehlivanlığını ise Kemal Kaboğa’yı eleyen geçen senenin baş pehlivanı İzmit (Karamürsel)’li Ekrem Yavuz kazandı.
İznik yağlı Güreş turnuvasında dereceye girenlerin ödülleri protokol üyeleri tarafından verilirken,

Baş Pehlivanlıkta ;
1- Ekrem Yavuz 2- Kemal Karaboğa, 3-Sezgin Yüksel, 4- Murat Aydoğdu.

Baş altı Pehlivanlarında;
1- Mustafa Yenisancak, 2- Metin Kılıç, 3-İmdat Ertan, 4- Tahir Yılmaz.

Büyük Orta Pehlivanlarında;
1-Yusuf Yüksel, 2-Günay Köseoğlu, 3-Murat Güvenaltın, 4-Bekir Okumuş.

Küçük Orta Pehlivanlarında;
1-Yusuf Tatlı, 2-Halit Parlar, 3-Memiş Katmerlikaya, 4- Barış Katmerlikaya .
Deste güreşinde ;
1-Uğur Taştan; 2-Sertaç Soyaltın, 3-Beytullah Deliktaş, 4-Ali Kazım Yavuz

Ayak;
1-Hüseyin Özdemir, 2-Enes Öngener, 3-Semih Baydar,4-Ersin Çakır

Toz Koparanda;
1-Ahmet Özdemir, 2- Kadir Keskin, 3-Burak Doğan, 4-Fatih Yiğit

Teşvik;
1-Enes Uslu, 2-Hasan Yılmaz, 3-Mehmet Özkaya, 4-İbrahim Esin

Minik 2’de;
1-Mutafa Dilber,2-Bilal Top,3-Onur Armut, 4-Yunus Aslanpay

Minik 1’de ise;
1-Osman Ekan, 2-Umur Aybey,3-Kürşat Kula,4-Oktay Tuncay derecelere girip madalya almaya hak kazandılar.
Organizasyon komitesi adına açıklama yapan Muhtarlar derneği başkanı Yakup Sevinç; “tüm katılımcılara ve destek veren herkese İznik adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi

 

 

 

 

  
 

Copyright © İznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   İyad   Kurucu Üyesidir